Prace plastyczne, prace techniczne, czyli wszystko to, co mogą stworzyć zręczne paluszki.

Nie musisz mieć wielu książek – wystarczy inspiracja, a pomysły pojawią się same.

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Brokatowe śnieżynki

Jakże odtworzyć strukturę płatka śniegu? Wszelkie papierowe wycinanki stały się powszechne - choć rzeczywiście wychodzą czasami genialne wzory.
Ze starych zwojów drutu można stworzyć właśnie taką śnieżynkę. Na początku nie jest to wcale proste. O symetrii nie wspomnę.
Uformowane z drutu kształty trzeba zanurzyć lub nanieść na nie klej - najlepiej płynny wikol, a następnie obsypać brokatem i odstawić do wyschnięcia. Śnieżynkę można utrwalić lakierem.Gdyby się okazało, że pojedynczy kształt okazał się mało efektowny, zawsze można połączyć dwa w jeden.
sobota, 26 stycznia 2013

Pudełka na różności

Wystarczy pudełko kartonowe po różnych produktach spożywczych. Czasami są one w bardzo ciekawych kształtach. Kolorowym papierem można okleić je tak, aby zasłonić nadruki na pudełku i tym samym go ozdobić. Pudełka można przeznaczyć na różne szpargały - można schować w nich materiały do malowania, akcesoria do szycia, itp. Przyklejenie do pudełka klamerki umożliwi przymocowanie kartki, na której można opisać jego zawartość.czwartek, 10 stycznia 2013

Papierowy krajobraz

Papier ma tą właściwość, iż potrafi być bardzo plastyczny.
Resztki tapety, ścinki bibuły, gazeta i wszystko to, co obiektywnie można uznać jako śmieci, może przydać się do stworzenia papierowego collage.
Z pasków tapety można upleść warkocze, a dopiero później je przykleić. Podobnie można postąpić z gazetami - zwijać, gnieść, skręcać.
Dzięki temu powstanie praca, a także pozbędziemy się nadmiaru energii.